Setý trávník

Trávník je neoddělitelná součást každé zahrady.
Naše společnost se mimo jiné zabývá vytvořením travnaté plochy a její následnou péčí. Jsme profesionálové ve svém oboru a můžeme vám poskytnout tu nejlepší kvalitu. Pokud se chcete radovat z pěkného trávníku neváhejte se na nás obrátit.
Nabízíme dva druhy realizace trávníku – klasický výsev trávníku a pokládku travních koberců.

Ještě než započneme s pracemi doporučujeme INSTALOVAT automatickou závlahu. vyhneme se pozdějším komplikacím s její POZDĚJŠÍ montáží.

Výsev

Hlavní výhodou této klasické metody je příznivá cena. Nevýhodou oproti pokládce travních koberců je vyšší náročnost na práci. Je potřeba nově vysetému trávníku dodávat přiměřené množství vláhy a živin. Zhruba po dvou měsících je možné trávník začít plně užívat. Postup prací je následovný: Pokud je stávající plocha zatravněná nebo zaplevelená je potřeba použít totální herbicid a v případě potřeby opakovaně. Plochu poté musíme do hloubky rozrušit k tomuto účelu používáme zakladač trávníků doporučujeme i pískovat – vše záleží o výši rozpočtu na akci. Dále plochu osejeme certifikovaným českým osivem, pohnojíme a zalijeme. Po určité době je potřeba správně zvolit výšku první seče a dosít případné holiny, které vznikly závlahou a dalšími vnějšími vlivy. Váš trávník tak dostane to nejlepší do začátku a Vy samozřejmě i cenné doporučení, jak dovést Váš trávník k dokonalosti.

Travní koberec

Výhodou této metody je, že trávník je během jednoho dne hotový a po čtrnácti dnech ho můžete začít plně používat. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena.

Postup přípravy terénu je podobný jako u trávníku vysévaného. Je potřeba plochu odplevelit totálním herbicidem a rozrušit. Dále plochu srovnáme a poté přistupujeme k vlastní pokládce. Při dodržení základních doporučení zálivky a první seče musí být výsledek perfektní.

Pokládkou travního koberce, nebo vysetím nového trávníku péče o tento zelený koberec nekončí. Mimo sekání trávy je potřeba trávník pravidelně udržovat vertikutací, aerifikací, pískování, hnojení a chemické ošetření proti travním chorobám a nežádoucím plevelům. Pokud nemáte čas, nebo potřebnou sílu rádi vám i s tímto pomůžeme nebo se můžete řídit našim doporučením.

Celoroční doporučení na údržbu Vašeho trávníku

Vertikutace trávníku – provádí se z důvodu podpory růstu kořenového systému trávníků a je prevencí proti vzniku různých druhů houbových chorob. Proto doporučujeme tuto operaci provádět dvakrát ročně a to na jaře a na podzim. Tráva tak získá prostor pro svůj růst, kořenový systém se provzdušní a odstraní se stará uschlá tráva a mech.
Pravidelné hnojení – hnojení se doporučuje provádět pravidelně 1x za měsíc. V listopadu se doporučuje použít speciální hnojivo s dlouhodobým účinkem, které ochrání Váš trávník do následující sezóny. Před zimou je důležité provést preventivní chemické ošetření Vašeho trávníku proti plísni sněžné.
Sekání trávníku – pro dosažení zdravého, hustého a svěže zeleného trávníku je kromě vertikutace a hnojení důležité taktéž sekání. Mělo by se provádět pravidelně, aby trávník nepřerostl. Maximální zkrácení trávníku při seči by mělo být o 1/3 výšky trávníku. Pokud by se přerostlý trávník naráz posekal, docházelo by k jeho poškození.
V případě postupného sekání u přerostlého trávníku je dobré ho sekat každý druhý den. Ideální je sekání za sucha kvalitní čistou sekačkou s ostrým nožem.
Pravidelná zálivka – převážně v letních měsících nebo za jiného období delšího sucha je potřeba věnovat čas zalévání trávníku. Zálivka se provádí brzy ráno nebo večer, aby nedošlo k poškození trávníku. Zálivku je možné provádět buď manuálně, nebo závlahovým systémem, záleží na Vašich časových a finančních možnostech a dispozici zahrady. Zálivka se provádí rovnoměrně a několikrát v týdnu, záleží na počasí. Doporučujeme vyšší dávku zálivky a méně často, tímto se docílí hlubšího zakořenění trávníku. (např. 10l/1m2 3x týdně)

Čtyři nejdůležitější věci, které Vám zajistí krásný trávník: slunce, voda, pravidelné hnojení a sečení